top of page

Dags för sommarperiod 2025


På måndag 16 juni startar årets sommarperiod i Mälarhöjdens Tennis! Då gäller samma pris för bokning av bana inomhus som utomhus och sommarkortet gäller också inomhus. Du har väl inte missat att köpa årets sommarkort? För 1 900 kr får du möjligheten att spela en timme om dagen - får du ihop mer än 10 timmar blir det ett riktigt bra pris jämfört med att boka separata tider. Under sommarperioden stänger MIK-hallen 21:00 istället för ordinarie 22:00.


Nästa vecka är det fortsatt full fart i MIK-hallen, bland annat sommartermin för barn och vuxna. Det finns också fina möjligheter att utveckla din tennis på veckans sign-in träningar:


Som tennisspelare gäller det också att ha koll på fysiken, och på tisdag finns det nya chanser till skräddarsydd Yoga för tennispelare med Victoria Veres , där det finns två pass att välja på:


Nästa vecka är också sista chansen att anmäla sig till Sommargruppspelet: https://share.matchi.com/occasions/1746457

Vi är uppe i 30 deltagare, men det är flera som ställt sig i kön och blir det några till kan vi öppna upp en grupp till och ge plats åt alla som vill vara med. Senast på tisdag behöver vi ha din anmälan.


Det är till sist också sista chansen att anmäla sig till Sommardubbel Americano, där du och din partner spelar fartfyllt dubbelspel med en grundomgång 16 juni och en finalomgång 24 juni. Anmälan och mer information här: https://www.matchi.se/forms/yKA4zRjc0IS0iwJTPUma

Även här är deadline tisdag.

コメント


KONTAKTA OSS

BESÖK OSS

MIK logo 2020_vit.png

Tel. 08 - 646 12 11

Lotta Svärds gränd 22 
129 55 Hägersten

info@miktennis.se

  • Facebook - Vit Circle
  • Instagram - Vit Circle

Måndag - Fredag 07:00 - 23:00

Lördag 08:00 - 20:00

Söndag 08:00 - 22:00 

 

MIK logo 2020_vit.png

Copyright © 2020 MIK tennis

 

bottom of page